10. den (7.7.2013)

Probouzíme se okolo 06:00 a první co zjišťujeme, je aktuální zpoždění. Bude to o prsa korejské ženy, ale přestup v Bělehradu bychom měli stihnout. Nakonec máme na přestup krásných 10 minut. Opouštíme Bělěhrad, už jen celý den ve vlaku a jsme doma. Cestu si krátíme návštěvou jídelního vozu, kde konzumujeme třetinky Zlatého Jelena za 6 pětek. Cena nic moc, ale aspoň nám to rychleji utíká, když k tomu hrajeme karty. Dost prostoru je také věnováno vyprávění jednotlivým dvojicím a jejich příběhu po rozdělení expedice.

20130707_123010.jpg DSCF0991.JPG

Dozvídáme se, že Mates s Honzou dojeli až k Ohridu, kde strávili krásných několik dní. Prostě taková dovolená u moře, teda u jezera. Důležité je, že jsou spokojeni a celou výpravu si chválí. Užili si to po svém a to je podstatné. V Batislavě nás Honza opouští a tím pomalu končí expedice Makedonie 2013. Definitivní konec je pak na Hlavní nádraží v Praze, kde každý vyrážíme svou cestou. Rychle to uteklo, ale stálo to za to.

DSCF0992.JPG

Makedonie je krásná, neprobádaná země. Hory nejsou zatíženy turismem a o to nám šlo. Měli jsme problémy s mapami a orientací, ale to je součást dobrodružství. Poznali jsme zase kousek nové kultury. Domů se vracíme s novými zážitky a zkušenostmi.

9. den (6.7.2013) <−− |

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *