1. den (6.8.2001)

Expedice začala něco kolem 8:30 ráno, kdy jsme se zdárně všichni sešli na Masarykově nádraží v Praze, což byla naše výchozí pozice. Možná by bylo dobré podotknout, že tuto stanici opustilo pouze 8 mládenců, ne nikoho jsme nezapomněli (škoda), Jirka s Martinem se k nám připojili až ve čtvrtek na Hrubé skále. Takže první 3 dny nás bylo jenom osm. Okolo 10:30 jsme dorazili do stanice Jičín.

Náš první cíl byly Prachovské skály, ale zapíchli jsme to hned za Jičínem, pač jsme museli doplnit tuky. Zprvu jsme si mysleli, že nebudeme tak zdatní šlapálisté, ale nakonec jsme prošli Prachovské skály, vykoupali se u blízkého rybníku a v odpoledních hodinách jsme se utábořili nedaleko zříceniny Pařez. Bylo to dobré místečko na nocování, blízko byla občerstvovací stanice a dětský tábor (proč zrovna tábor? uvidíte).

Provizorně jsme se navečeřeli a vyrazili na průzkum okolí. Byli jsme celkem mile překvapeni, když jsme po 10 minutách narazili už na 5. pohlednou dívčinu, je pravda, že dvě si byly strašně podobné, člověk by řekl, že to byly skoro až dvojčata, ale to nevadilo. K večeru jsme se rozhodli jít ochutnat zdejší pivečko. Když nám oznámili, že mají jenom Stará promiň, byli jsme trochu zklamaní, ale po chvíli nás žal přešel… Když se objednávala 4. runda malejch panáčků, nikdo už neměl námitky na zdejší nektar a tehdy byla vyřčena bájná věta : “Ty vole, támhle jdou dva úplně stejný chlapi”. Jojo pár lidí to tu noc pěkně odneslo :-).

Něco málo po půl druhé ráno jsme dorazili do našeho tábora, někdo šel spát, někdo šel zvracet, ti co na tom byli o chlup lépe dostali bezva nápad : Ukrást vlajku blízkého tábora. Nápad to byl dobrý, ale těžko proveditelný ve stavu, ve kterém jsme se nacházeli. Přesto nám to nedalo a vydali se na lov. Kupodivu jsme se dostali až ke stožáru, na kterém plápolala vlajka, ale byli jsme asi trochu hlučnější, a tak najednou za námi stál nějaký chlápek, vůbec jsme si ho nevšimli [vůbec nevím, jak je to možný :-)], na nic jsme nečekali a dali se na úprk. Když jsme se vrátili do tábora, viděli jsme jenom, jak kolem tábora pobíhají lidi se světýlkama, trochu jsme měli nahnáno, ale za chvíli jsme usnuli…

−−> 2. den (7.8.2001)

1 komentář u „1. den (6.8.2001)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *